V konferencija

KALBOS IR ŽMONĖS: KOMUNIKACIJA DAUGIAKALBIAME PASAULYJE

2019 m. rugsėjo 26–28 d. Vilniaus universitete, Filologijos fakultete vyko V tarptautinė taikomosios kalbotyros konferencija„Kalbos ir žmonės: komunikacija daugiakalbiame pasaulyje“. Konferencija skirta naujausiems Lietuvos ir kitų šalių mokslininkų tyrimams, susijusiems su sociolingvistikos, kalbų politikos, diskurso analizės, vertimo, kalbų mokymo ir mokymosi, kalbų įsisavinimo, kalbų testavimo, tekstynų lingvistikos, psicholingvistikos, pragmatikos ir kt. taikomosios kalbotyros sritimis.
Konferencijoje dalyvavo apie 90 svečių iš Lietuvos ir 16 užsienio šalių: Estijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Baltarusijos, Jungtinės Karalystės, Latvijos, Lietuvos, Nyderlandų, Norvegijos, Rumunijos, Prancūzijos, Rusijos, Suomijos, Švedijos, Vokietijos, Šveicarijos ir Vengrijos.

Konferenciją atidarė Vilniaus universiteto rektorius prof. habil. dr. Artūras Žukauskas, Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto dekanė prof. Inesa Šeškauskienė, Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto Taikomosios kalbotyros instituto direktorė, Lietuvos taikomosios kalbotyros asociacijos prezidentė prof. Meilutė Ramonienė ir Tarptautinės taikomosios kalbotyros asociacijos AILA prezidentas prof. Danielis Perrinas.

Plenariniuose posėdžiuose pranešimus skaitė konferencijos svečiai:

Monika S. Schmid (Esekso universitetas, Jungtinė Karalystė)
„When is a bilingual an attriter? – Bilingualism as a two-way street“
Pranešimo pateiktis

Anna Mauranen (Helsinkio universitetas, Suomija)
„Research writing in change: the influence of English as a Lingua Franca“
Pranešimo pateiktis

Daniel Perrin (Ciuricho taikomųjų mokslų universitetas, Šveicarija)
„Multilingualism and the Media: Identifying Critical Issues and Scrutinizing Ideologies of Research“
Pranešimo pateiktis